Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına yönelik olarak hizmet veren Kredinnet, banka ve finans kurumlarının tekliflerini anında görüntüleyip işlemlerini tamamlamalarını sağlayan kişiselleştirilmiş bir Dijital Platformdur.

2020 yılında hayata geçirilen ve web uygulaması formatında kullanıma sunulan platformumuz, Kredinnet adıyla umut vaat eden bir yolculuğa devam etmektedir.

Kullanıcılarımıza en avantajlı taşıt kredisine kolayca ulaşmalarını sağlamak, araç alım süreçlerinde yanlarında olmak ve hayatlarını kolaylaştırarak fark yaratmak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz.

Sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübemizle, inovasyonun öncüsü genç mezunlarımızın da dahil olduğu dinamik ekibimiz, platformumuzu kullanan kullanıcılarımıza son teknoloji dijital altyapı kanalları aracılığıyla kişiye özel, hızlı ve güvenli hizmetler sunmaktadır.

15 yaşa kadar olan binek otomobil ve hususi kullanıma mahsus hafif ticari araçlar için taşıt kredisi kullanabilirsin.

18 yaşını doldurmuş gerçek kişiler kredi kullanabilir.

Satın almak istediğiniz aracın Ruhsatı ve Kimlik belgenle başvuru yapabilirsin. Başvurun incelendikten sonra ihtiyaç olması halinde farklı dokümanlar talep edilebilir.

Gerekli bilgilerin eksiksiz olması durumunda kredi başvurun aynı gün içinde sonuçlanır.

Krediler eşit taksitli olarak kullanılabilir. Anlaşmalı bankalardan dilediğin zaman ara/balon ödemeli kredi başvurusu yapabilirsin.

“Kredi İzleme” menüsünü tıklayarak takip edebilirsin.

Başvurularda kefil zorunluluğu yoktur.

kredinnet.net üzerinden 7/24 kredi başvurusu yapabilirsin. Başvurundan sonra takip eden ilk iş gününde değerlendirme sonuçlanmış olacaktır.

Kredin onaylandıktan sonraki ilk iş gününde ve banka çalışma saatleri içinde kullanıma hazır olacaktır.

Kredi bitiminde yapılması gereken herhangi bir işlem yoktur. Kredi vadenin son taksitini ödediğinde, kredin otomatik olarak kapanır ve rehin otomatik olarak kalkar. "Borcu yoktur yazısı" almak için ilgili banka veya finans kuruluşunun çağrı merkezinden talepte bulunabilirsin.

Aracın Nihai Fatura Değeri

Kullanılabilecek Max. Tutar

Max. Vade

0-400.000 TL

70%

48

400.001- 800.000 TL

50%

36

800.001 - 1.200.000 TL

30%

24

1.200.001- 2.000.000 TL

20%

12

>2.000.000 TL

-

-

*Bireysel başvurular için geçerlidir.

Zorunlu trafik sigortasının en önemli avantajı kaza sonucunda karşı tarafta ve üçüncü kişilerde oluşabilecek maddi ve hukuki sorumluluğun sigorta tarafından teminat altına alınmasıdır.

Yeni alınan 2. el araçların zorunlu trafik sigortası, satış tarihini takip eden 15 gün içinde yapılmalıdır.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 91. Maddesi uyarınca trafiğe çıkan tüm araçlara trafik sigortası yapılması zorunludur. 

Trafik sigortası yaptırmak zorunludur ancak Kasko yaptırmak isteğe bağlıdır.

Trafik sigortası karşı tarafın hasarlarını karşılamaya yönelik bir enstrümanken, kaskonun amacı sigorta yaptıran tarafında oluşacak hasarları karşılamaktır.

Zorunlu trafik sigortası teminat limitleri devlet tarafından belirlenirken, kaskonun teminatları sigorta yaptıran ile sigorta şirketi arasındaki müzakereler ile değiştirilebilir.

Zorunlu trafik sigortası, her araç için yapılmalıdır. Trafiğe çıkan bir aracın da trafiğe çıkmayan bir aracın da trafik sigortasının bulunuyor olması gereklidir. Trafiğe çıkmamış olması sebebiyle zorunlu trafik sigortası ödeme geciktirmek, sigorta yenilemesini yaptırmamak, cezaya tabidir.

Trafik sigortası teklifi almak için Kredinnet.net trafik sigortası teklif hesaplama modülü üzerinden talep edilen bilgiler girilir. Araca ve araç sahibine yönelik olarak girilen bilgilerin ardından sistem tarafından sorgulanarak 20'nin üzerinde sigorta şirketinin trafik sigortası otomatik olarak anında alınır.

Kasko sigortası teklifi almak için gerekli olan belgeler şunlardır.

*T.C. kimlik numarası

*GSM numarası (Kişi ile iletişime geçilmesini sağlayacak telefon numarasıdır.)

*Ruhsat numarası (e-Devlet’te yer alan “araçlarım” sayfasından ruhsat numarasına ulaşılabilir. Tescil belgesi seri numarası kısmında yer alır.)

*Ruhsat seri numarası (Tescil belgesi seri numarasının ilk iki harfi seri numarasını, diğer rakamlar ise ruhsat numarasını belirtir.)

Kasko, genellikle 1 yıl için yapılan bir sigorta türüdür.

Hayır, kasko zorunlu değildir.

Kasko, kapsamına göre birçok çeşide ayrılır. Kişiler, ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda kendileri için en uygun olan kasko türünü seçebilir. Kasko çeşitleri şunlardır.

*Dar kasko

*Genel kasko

*Genişletilmiş kasko

*Tam kasko

Hasarsızlık indirimi yasal bir hak olup, araca değil kişiye tanımlanır. Bu nedenle kişi araç değiştirse bile hasarsızlık indirimi devam eder.

Kasko sigortası acil yardım hizmetleri şunlardır.

*İkame araç

*Çekici

*Acil yakıt temini

*Acil lastik değişim hizmeti

*Çilingir hizmeti

*Tıbbi yardım hizmeti

*Geçici barınma (otel vs.) hizmeti

*Acil şoför temini

*Yedek parça temini

Kasko sigortası sahibi, kaza ve hasar anında şu adımları uygulamalıdır.

*Video, fotoğraf veya ses kaydı gibi her türlü multimedya öğesi kullanılarak kaza ve hasar durumu belgelenmelidir.

*Kasko sigortasının yaptırıldığı şirkete en geç 5 gün içerisinde telefon açılarak durum bildirilmelidir.

*Araçta sigorta yokmuş gibi her türlü kurtarma işlemi yapılmalı ve her türlü güvenlik önlemi alınmalıdır.

TRAMER kaydı olmadan kasko başvurusu yapılabilir. Bu durum kasko başvurusu yapmaya engel değildir.

İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası, trafikte gördüğümüz tüm araçların belli koşullar ve limitler dahilinde de olsa zorunlu trafik sigortalarına ek olarak bulunur. Ancak bazı kazalarda, karşıdaki kişinin uğradığı zararın bedeli, var olan limitleri aşabilir. İşte bu noktada İMM Sigortası devreye girer. Bu avantajlı sigorta sayesinde zararın oldukça yüksek olduğu durumlarda hasar kaydı, şahıslardan ziyade doğrudan şirketlerce ödenir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası’nın temel özellikleri şunlardır:

Kapsam: İMM, maddi ve manevi tazminatları barındırmasından dolayı bireylerin kendilerini daha güvende hissetmelerine zemin hazırlar. Var olan güvencelerin yanında ek bir teminat olarak sunulabilen İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, trafik sigortasının yetersiz kaldığı bölümlerde büyük bir ayrıcalık sağlar.

Süre: İMM, sadece ülkemiz sınırları içerisindeki kazalarda geçerlidir.
Manevi Tazminatlar: İMM, manevi tazminat taleplerini de kapsar. Bu nedenle son dönemde bu sigorta türüne büyük bir ilgi oluşmuştur.

Şartlar: İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası’na sahip olmak için önce bir kasko sigortasına sahip olmalısınız. İMM güvencesi, kasko sigortasıyla mümkün olan bir ek teminattır.

İMM Sigortası, büyük kazalarda trafik sigortası tarafından sunulan tavan bedelin genellikle ortaya çıkan hasarı karşılayacak düzeyde olmadığı durumlarda hayati bir role sahiptir. Kalan hasarın ödenmesi noktasında İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, araç sahiplerini koruma altına alır.

Ekspertiz hizmeti ücretlerimiz paket içeriğine göre değişkenlik göstermekte olup, ekspertiz paketleri sekmesi altında incelenebilir.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak önceliğimiz olduğundan, yoğunluk nedeniyle bekleme sürenizin oluşmamasını önemsiyoruz. Bu nedenle, şubelerimizi randevu alarak ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Önceden seçtiğiniz ekspertiz paketini şubemize geldiğinizde başka bir paketle değiştirebilirsiniz.

Ekspertiz paket ücretlerimiz, internete özel fiyatlar ile sunulmaktadır ve sabittir.

Resmi tatillerde tüm şubelerimiz hizmete kapalıdır.

Eğer söz konusu araç OBD üzerinden kilometresinin sorgulanmasına izin veriyorsa genel arıza taraması sırasında kilometre durumu tespit edilebilmektedir. Fakat araç üzerinde kilometre silme işlemi gerçekleşmiş ve bu durum aracın tüm kontrol ünitelerinden de kaldırılmışsa, kilometre silme işlemi tespit edilememektedir.

Motosiklet ekspertiz hizmetimiz bulunmamaktadır.

Çağrı merkezimize talebinizi iletmeniz halinde tarafınıza dönüş sağlanacaktır. İlgili rapor KVKK gereği, yalnızca hizmet alan kişi ile paylaşılabilecektir.

Çağrı merkezimize ulaşmanız sonrasında, geri bildirimleriniz kayıt altına alınarak genel merkezimize iletilmektedir. Uzmanlarımız tarafından incelenen geri bildirimlerinize, paylaşmış olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden geri dönüş sağlanmaktadır.

3,5 tonluk araçlara kadar hizmet verilmektedir.

Randevu oluşturmanızın ardından tarafınıza gönderilen bilgilendirme mesajı, randevu oluşturduğunuz şubenin konum bilgisini de içermektedir.

Şubemizin müsaitlik durumuna göre randevunuzun gününü ve saatini güncelleyebilirsiniz.

Randevu iptali yapabilirsiniz. İptal işlemi gerçekleştiğinde tarafınıza bilgi maili ve SMS’i iletilecektir.

Evet, 4X4 araçlar için şubelerimizde özel ekspertiz paketlerimiz mevcuttur. Tüm ekspertiz hizmeti içeriklerimize ekspertiz paketleri başlığından ulaşabilirsiniz.

Aracın şu an için yürürlükte kasko poliçesinin olup olmadığı bilgisini ifade eder.

Aracın trafiğe çıktığı tarihten günümüze kadar geçen sürede kasko poliçesi yapıldığı dönemlerin tamamını ifade eder. Hasar sorgulamada dönülen kasko hasarları bu süre içerisindeki hasarlardan oluşmaktadır.

Aracın trafiğe çıktığı tarihten günümüze kadar geçen sürede kasko poliçesi yapılmadığı dönemlerin tamamını ifade eder. Hasar sorgulamada bu süre içerisindeki hasarlar tutar bilgisi olmadan ya da hiç verilmemektedir.

Aracın mevcut sahibinin şahıs ya da şirket mi olduğu bilgisini belirtir.

Eksperin hazırlamış olduğu raporda değişen parça bilgisi olmadığından dolayı gelmemektedir. Sadece işçilik yapılmış olabilir.

Eksperin belirtmiş olduğu değişen parçalar tutar bilgisine göre büyükten küçüğe sıralanıp, bu sıra ile mesajda gösterilmektedir.

Bu sorgu sonucunda parçanın orijinal mi eşdeğer mi olduğu bilgisi de verilmektedir. Eğer eksper raporunda bu bilgi belirtilmemiş ise tire (-) olarak dönüş yapılmaktadır.

Geçmiş sigorta şirketi ve benzeri birçok bilgiyi http://www.sbm.org.tr internet adresinden veya akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz SBM Mobil Sorgu uygulamasından edinebilirsiniz.

Hizmetlerimizde sunulan bilgiler, sigorta şirketlerinin kayıtlarına dayanmakta olup, konu hakkında sigorta şirketiniz ile görüşerek düzeltme talebinde bulunabilirsiniz.

Çekme Belgesi ile trafikten çekilen veya Hurda Belgesi ile perte/hurdaya ayrılan araçları ifade eder.

KTT, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağının kısaltılmış halidir. Aracın bir kazaya karıştığını ve bu kaza ile ilgili olarak sürücüler arasında tutanak düzenlendiğini ifade etmektedir.

Hasar Geçmişi Sorgulama hizmetiyle sunulan hasar bilgileri, 2003 yılından itibaren sigorta şirketleri tarafından Merkezimize gönderilen Kasko ve Trafik sigortası hasar ödemeleri ile sınırlıdır. Tutar detayı Merkezimize gönderilmemiş hasarlar ile Trafik hasarları için tutar bilgisi verilmemektedir.

Kredinnet olarak, kullanıcılarımızın ve verilerinin güvenliği bizim için en önemli önceliktir. Platformumuz, dünya çapında tanınan ve gelişmiş güvenlik altyapı sistemleriyle donatılmıştır, böylece kullanıcılarımızın bilgileri en üst düzeyde korunmaktadır.

BDDK’nın “Bankaların Destek Hizmeti Alımına İlişkin Yönetmelik” gereğince, bankalar ve finans kurumlarıyla yapılan sözleşmelerle hizmetlerimizi yürütmekteyiz. 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu ve ilgili diğer mevzuatlara uygun olarak, kişisel verilerin güvenliğini sağlamak adına gerekli tüm teknik ve idari tedbirleri almaktayız.

Kredinnet ile paylaştığınız veriler, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki yüksek güvenlikli sunucularda saklanmakta, izniniz olmadan üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Kullanıcılarımızın gizliliğine ve güvenliğine verdiğimiz değer, hizmetlerimizin temel taşıdır.

Kredinnet, kullanıcılarımıza özel hizmetler sunmak için üyelik sistemini benimsemektedir. Kullanıcı girişi yaparak taleplerinizi ilettikten sonra, taşıt kredisi, trafik sigortası, kasko ve diğer hizmetlerimiz için hazırlanan teklifler kişiye özel olarak sizlere ulaştırılır.

Üyelik işlemleri için kullanıcılarımızdan herhangi bir ücret alınmamaktadır; Kredinnet aracılığıyla banka faiz oranları gibi bilgileri öğrenmek ve sunulan tüm teklifler tamamen ücretsizdir.

Kredinnet ve iş ortakları, sizlerden aldığımız bilgiler doğrultusunda teklifleri kişiselleştirerek, daha yüksek kalitede hizmet sunmak için titiz bir iş birliği içindedir.

Kredinnet, bankalar ve finans kurumları arasında tarafsız bir yaklaşım benimseyerek, kullanıcılarımıza en iyi hizmeti sunmayı taahhüt eder. Anlaşmalarımız, tekliflerin karşılaştırılmasında herhangi bir tarafı kayırmadan, tüm seçenekleri eşit ve şeffaf bir şekilde sunmaktadır.

Ziyaretçilerimizin desteğiyle, Kredinnet üyeliği, onlarca banka ve finans kuruluşunun kişiye özel tekliflerine hızlı ve kolay erişim sağlar. Bu destek, platformumuzun daha geniş bir kitleye ulaşmasını ve daha fazla kişinin finansal yolculuğunda yardımcı olmamızı mümkün kılar.

Kredinnet, kullanıcılarımıza bankaların en güncel bilgilerini ve kişiye özel tekliflerini sunmak için sürekli çalışmaktadır. Bankaların Kredinnet kullanıcılarına sunduğu özel teklifler, bankanın günlük politikasına bağlı olarak değişebilir. Bu değişikliklerden Kredinnet sorumlu değildir; tekliflerin içeriğindeki herhangi bir değişiklik, teklifi sunan banka veya finans kurumunun sorumluluğundadır.