Aracın şu an için yürürlükte kasko poliçesinin olup olmadığı bilgisini ifade eder.

Aracın trafiğe çıktığı tarihten günümüze kadar geçen sürede kasko poliçesi yapıldığı dönemlerin tamamını ifade eder. Hasar sorgulamada dönülen kasko hasarları bu süre içerisindeki hasarlardan oluşmaktadır.

Aracın trafiğe çıktığı tarihten günümüze kadar geçen sürede kasko poliçesi yapılmadığı dönemlerin tamamını ifade eder. Hasar sorgulamada bu süre içerisindeki hasarlar tutar bilgisi olmadan ya da hiç verilmemektedir.

Aracın mevcut sahibinin şahıs ya da şirket mi olduğu bilgisini belirtir.

Eksperin hazırlamış olduğu raporda değişen parça bilgisi olmadığından dolayı gelmemektedir. Sadece işçilik yapılmış olabilir.

Eksperin belirtmiş olduğu değişen parçalar tutar bilgisine göre büyükten küçüğe sıralanıp, bu sıra ile mesajda gösterilmektedir.

Bu sorgu sonucunda parçanın orijinal mi eşdeğer mi olduğu bilgisi de verilmektedir. Eğer eksper raporunda bu bilgi belirtilmemiş ise tire (-) olarak dönüş yapılmaktadır.

Geçmiş sigorta şirketi ve benzeri birçok bilgiyi http://www.sbm.org.tr internet adresinden veya akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz SBM Mobil Sorgu uygulamasından edinebilirsiniz.

Hizmetlerimizde sunulan bilgiler, sigorta şirketlerinin kayıtlarına dayanmakta olup, konu hakkında sigorta şirketiniz ile görüşerek düzeltme talebinde bulunabilirsiniz.

Çekme Belgesi ile trafikten çekilen veya Hurda Belgesi ile perte/hurdaya ayrılan araçları ifade eder.

KTT, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağının kısaltılmış halidir. Aracın bir kazaya karıştığını ve bu kaza ile ilgili olarak sürücüler arasında tutanak düzenlendiğini ifade etmektedir.

Hasar Geçmişi Sorgulama hizmetiyle sunulan hasar bilgileri, 2003 yılından itibaren sigorta şirketleri tarafından Merkezimize gönderilen Kasko ve Trafik sigortası hasar ödemeleri ile sınırlıdır. Tutar detayı Merkezimize gönderilmemiş hasarlar ile Trafik hasarları için tutar bilgisi verilmemektedir.